Aktualności

          • Florystyczne warsztaty z okazji Dnia Matki w klasie III.

          • Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy III uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach florystycznych, które poprowadziła pani Danuta Kołodziejczyk. Było to niezwykle inspirujące spotkanie, podczas którego dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność, zdolności manualne oraz poszerzać wiedzę przyrodniczą ... więcej ...

          • Dzień Pustej Klasy

          • W tegorocznym Dniu Pustej Klasy zachęcamy do spojrzenia na edukację w terenie jako na krok w kierunku zaspokojenia podstawowych potrzeb każdego z nas – potrzeby ruchu i bliskości z naturą... więcej...

          • Listy do Ziemi

          • Uczniowie klas IV i V uczestniczący w zajęciach kreatywnych z biologii wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Listy do Ziemi”. Zadanie polegało na przygotowaniu wyjątkowych listów oraz wysłaniu ich do wylosowanej szkoły z innego regionu Polski... więcej...

          • Innowacja "Zachwycający Świat Zwierząt"

          • Innowacja była prowadzona na lekcjach biologii w klasie VI od października do maja w bieżącym roku szkolnym. Jej celem było rozwijanie zainteresowań biologicznych uczniów, pogłębianie wiedzy dotyczącej świata zwierząt oraz kształtowanie postawy aktywnego i kreatywnego badacza... więcej...

          • Dzień Dziecka pełen przygód – wycieczka do sali zabaw!

          • W dniu 1 czerwca 2026r dzieci z grupy „Pszczółki” wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do sali zabaw „Lodowa Kraina”. Ten radosny wyjazd był główną atrakcją tegorocznych obchodów ich święta.

            Na miejscu na przedszkolaków czekało prawdziwe królestwo rozrywki. Dzieci z ogromnym entuzjazmem ruszyły do zabawy. Wspólne skakanie, zjazdy i pokonywanie torów przeszkód przyniosło mnóstwo śmiechu i integracji. Nie zabrakło również czasu na krótki odpoczynek i wspólny poczęstunek przy stolikach.

            Po powrocie do przedszkola, dzieci kontynuowały świętowanie korzystając z atrakcji przygotowanych przez Rodziców.

             

          • Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w przedszkolu 

          • 28 maja 2026r w naszej szkole odbyła się uroczystość,  podczas której  społeczność  przedszkola świętowała Dzień Mamy i Taty. Dzieci prezentowały przygotowany pod kierunkiem wychowawców program artystyczny.

            Na powitanie młodsza grupa recytowała wiersz, następnie przedstawiła wzruszający układ taneczny oraz piosenkę „Mama ,Tata najpiękniejsze słowa świata…”

            Pani B. Banasiewicz poprowadziła zajęcia w j. angielskim, zapraszając rodziców do wspólnej zabawy.

            Natomiast, starsze dzieci przedstawiły spektakl „Przepis  na szczęśliwą rodzinę” oraz piosenkę w której wyraziły prawdę o tym że rodzina jest najważniejsza na świecie.

            Rodzice zostali obdarowani przez dzieci własnoręcznie wykonanymi pracami: drewniane tulipany i breloczki oraz piernikowe serca.

            Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.

             

          • Nasza pierwsza wycieczka – przedszkolaki w teatrze!

          • W dniu 26.05.2026r obie grupy przedszkolne (3-4-latki oraz 5-6-latki) wyruszyły na swoją pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Piękna, słoneczna pogoda od samego rana sprzyjała naszej wyprawie do Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

             

            Dzieci obejrzały tam spektakl muzyczny „Księżniczka na ziarenku grochu”. Dzieci były ogromnie zainteresowane losami bohaterów, a swoje zachwyt i emocje wyrażały głośnymi, gromkimi brawami. Ten wyjątkowy musical bardzo przypadł im do gustu.

             

            Wyjazd ten łączył w sobie świetną zabawę z ważnymi celami edukacyjnymi. Głównymi celami wycieczki były:

            - Rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz sztuką teatralną od najmłodszych lat.

            - Kształtowanie kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, takich jak teatr.

            - Promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego poza murami przedszkola.

            - Utrwalanie zasad bezpiecznego podróżowania autobusem.

            - Integracja dzieci przedszkolnych z obu grup podczas wspólnego wyjazdu.

             

            Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdu sprawowały panie: Anna Papież, Magdalena Michalak, Magdalena Kubisztal, Kamila Mroczkowska oraz Marzena Bujanowicz.

             

            Gorąco zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego pełnego wrażeń dnia ! Już teraz nie możemy się doczekać kolejnego wspólnego wyjazdu!

          • Rowerowa Stolica Polski.

          • Drodzy Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele,

            serdecznie zapraszamy całą społeczność do udziału w ogólnopolskiej rywalizacji Rowerowa Stolica Polski i wspólnego kręcenia kilometrów dla miasta Skierniewice! ... więcej ...

          • Niewielki, ale śliczny TEATRZYK EKOLOGICZNY

          • Uczniowie klasy pierwszej i drugiej przygotowali wyjątkowy Teatrzyk Ekologiczny, który z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali społeczności naszej szkoły. Część artystyczna składała się z dwóch humorystycznych i jednocześnie pouczających scenek: „Mali Ekolodzy” oraz „Minionki ratują Ziemię”.

            Podczas przedstawienia uczniowie przypomnieli, dlaczego ochrona naszej planety jest tak ważna oraz jakie codzienne działania pomagają dbać o środowisko naturalne. Wszyscy dowiedzieli się, że nawet najmniejsze gesty — segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i energii czy troska o rośliny i zwierzęta — mają ogromne znaczenie dla przyszłości Ziemi. Mali artyści zachęcali również do odpowiedzialnego korzystania z zasobów przyrody i budowania nawyków sprzyjających czystemu i zdrowemu środowisku.

            Nie zabrakło także piosenek o tematyce ekologicznej, które zaprezentował chór szkolny pod opieką pani Anny Jędrzejewskiej. Występ wzbogacił całe wydarzenie i wprowadził radosną atmosferę.

            Przedstawienie przygotowane przez klasy I i II, mimo że poruszało bardzo ważne kwestie, było pełne humoru, energii i dziecięcej spontaniczności. Najmłodsi uczniowie zanim wystąpili na scenie, gruntownie poznali różne zagadnienia z zakresu ekologii podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez ich wychowawczynie — Annę Kobus i Mariannę Truszkowską. Dzięki temu młodzi ekolodzy mogli nie tylko świetnie odegrać swoje role, ale także przekazać cenną lekcję wszystkim uczestnikom wydarzenia.

            Uczniowie klasy pierwszej i drugiej przygotowali wyjątkowy Teatrzyk Ekologiczny, który z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali społeczności naszej szkoły. Część artystyczna składała się z dwóch humorystycznych i jednocześnie pouczających scenek: „Mali Ekolodzy” oraz „Minionki ratują Ziemię”.

            Podczas przedstawienia uczniowie przypomnieli, dlaczego ochrona naszej planety jest tak ważna oraz jakie codzienne działania pomagają dbać o środowisko naturalne. Wszyscy dowiedzieli się, że nawet najmniejsze gesty — segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i energii czy troska o rośliny i zwierzęta — mają ogromne znaczenie dla przyszłości Ziemi. Mali artyści zachęcali również do odpowiedzialnego korzystania z zasobów przyrody i budowania nawyków sprzyjających czystemu i zdrowemu środowisku.

            Nie zabrakło także piosenek o tematyce ekologicznej, które zaprezentował chór szkolny pod opieką pani Anny Jędrzejewskiej. Występ wzbogacił całe wydarzenie i wprowadził radosną atmosferę.

            Przedstawienie przygotowane przez klasy I i II, mimo że poruszało bardzo ważne kwestie, było pełne humoru, energii i dziecięcej spontaniczności. Najmłodsi uczniowie zanim wystąpili na scenie, gruntownie poznali różne zagadnienia z zakresu ekologii podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez ich wychowawczynie — Annę Kobus i Mariannę Truszkowską. Dzięki temu młodzi ekolodzy mogli nie tylko świetnie odegrać swoje role, ale także przekazać cenną lekcję wszystkim uczestnikom wydarzenia.

            Uczniowie klasy pierwszej i drugiej przygotowali wyjątkowy Teatrzyk Ekologiczny, który z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali społeczności naszej szkoły. Część artystyczna składała się z dwóch humorystycznych i jednocześnie pouczających scenek: „Mali Ekolodzy” oraz „Minionki ratują Ziemię”.

            Podczas przedstawienia uczniowie przypomnieli, dlaczego ochrona naszej planety jest tak ważna oraz jakie codzienne działania pomagają dbać o środowisko naturalne. Wszyscy dowiedzieli się, że nawet najmniejsze gesty — segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i energii czy troska o rośliny i zwierzęta — mają ogromne znaczenie dla przyszłości Ziemi. Mali artyści zachęcali również do odpowiedzialnego korzystania z zasobów przyrody i budowania nawyków sprzyjających czystemu i zdrowemu środowisku.

            Nie zabrakło także piosenek o tematyce ekologicznej, które zaprezentował chór szkolny pod opieką pani Anny Jędrzejewskiej. Występ wzbogacił całe wydarzenie i wprowadził radosną atmosferę.

            Przedstawienie przygotowane przez klasy I i II, mimo że poruszało bardzo ważne kwestie, było pełne humoru, energii i dziecięcej spontaniczności. Najmłodsi uczniowie zanim wystąpili na scenie, gruntownie poznali różne zagadnienia z zakresu ekologii podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez ich wychowawczynie — Annę Kobus i Mariannę Truszkowską. Dzięki temu młodzi ekolodzy mogli nie tylko świetnie odegrać swoje role, ale także przekazać cenną lekcję wszystkim uczestnikom wydarzenia.

          • Warsztaty Rodzinne

          • Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klasy III Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Trzciannie na wyjątkowe wydarzenie pod hasłem „Naturalnie razem – rodzinne warsztaty kosmetyczne DIY”.

            Podczas wspólnego spotkania dzieci wraz z rodzicami będą miały okazję własnoręcznie wykonać naturalne kosmetyki, poznać właściwości wybranych składników pochodzenia naturalnego oraz spędzić czas w twórczej i radosnej atmosferze. Warsztaty będą doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, współpracy oraz budowania relacji poprzez wspólne działania.

            Wydarzenie ma również walory edukacyjne – uczestnicy dowiedzą się, jak w prosty i bezpieczny sposób można przygotować naturalne produkty pielęgnacyjne oraz jak ważna jest troska o zdrowie i środowisko naturalne.

            Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnych warsztatach i spędzenia miłego czasu razem z dziećmi.

            Zaprasza      Dorota Remiszewska

          • Eliminacji XLV Małego Konkursu Recytatorskiego.

          • Gmina Nowy Kawęczyn była gospodarzem gminnych eliminacji XLV Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Konkurs został przygotowany przez Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Trzciannie we współpracy z Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Kawęczynie ... więcej ...

          • I Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

          • 7 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Strzybodze. Młodzi wykonawcy prezentowali swoje umiejętności wokalne w różnych kategoriach wiekowych, mierząc się z repertuarem o tematyce patriotycznej... więcej...

          • Teatr kamishibai kl.3

          • Uczniowie klasy III podczas zajęć kreatywnych poznawali niezwykłą formę opowiadania historii – teatr kamishibai. Dzieci wcielały się w rolę narratorów, prezentując opowieści przy wykorzystaniu ilustracji umieszczanych w drewnianej skrzynce teatralnej ... więcej ...

          • Przyrodnicze doświadczenia w klasie III.

          • Uczniowie klasy III Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Trzciannie w ramach zajęć przyrodniczych prowadzili klasową hodowlę fasoli. Przez ponad miesiąc dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały rozwój roślin – od momentu posadzenia nasion aż do pojawienia się łodyg, liści i kolejnych etapów wzrostu ... więcej ...

          • Strażacy u przedszkolaków!

          • 4 maja, w Dniu Strażaka, nasze przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Kamion wraz z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy rodziców Basi, którzy aktywnie działają w jednostce OSP Kamion... więcej...

          • "Segregujesz Świat Ratujesz"

          • Uczennicenaszej szkoły Marcelina Kaczor, Helena Kubisztal, Kornelia Gędekoraz Zofia Starenda wzięły udział w powiatowym konkursie plastycznym pt.„Segregujesz – świat ratujesz”... więcej...

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • 4 maja odbyło się w naszej szkole przedstawienie przygotowane przez klasę VI i klasę VII z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wcielili się w postacie takie jak król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, caryca Katarzyna II czy Stańczyk... więcej...

          • Turniej Wiedzy Przyrodniczej

          • Kornelia Kozerska, Aleksandra Kmieć z klasy VI oraz Anastazja Kozerska z klasy VIII reprezentowały naszą szkołę podczas drugiego etapu Turnieju Wiedzy Przyrodniczej, organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody w Skierniewicach... więcej...

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Trzciannie
      • sptrzcianna@sptak.pl ; sekretariat@sptak.pl
      • 046 831 42 91
      • Szkoła Podstawowa w Trzciannie, 96-115 Nowy Kawęczyn, woj. łódzkie
        Trzcianna 14
        Poland
    • Logowanie