Aktualności

          • Nasza pierwsza wycieczka – przedszkolaki w teatrze!

          • W dniu 26.05.2026r obie grupy przedszkolne (3-4-latki oraz 5-6-latki) wyruszyły na swoją pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Piękna, słoneczna pogoda od samego rana sprzyjała naszej wyprawie do Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

             

            Dzieci obejrzały tam spektakl muzyczny „Księżniczka na ziarenku grochu”. Dzieci były ogromnie zainteresowane losami bohaterów, a swoje zachwyt i emocje wyrażały głośnymi, gromkimi brawami. Ten wyjątkowy musical bardzo przypadł im do gustu.

             

            Wyjazd ten łączył w sobie świetną zabawę z ważnymi celami edukacyjnymi. Głównymi celami wycieczki były:

            - Rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz sztuką teatralną od najmłodszych lat.

            - Kształtowanie kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, takich jak teatr.

            - Promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego poza murami przedszkola.

            - Utrwalanie zasad bezpiecznego podróżowania autobusem.

            - Integracja dzieci przedszkolnych z obu grup podczas wspólnego wyjazdu.

             

            Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdu sprawowały panie: Anna Papież, Magdalena Michalak, Magdalena Kubisztal, Kamila Mroczkowska oraz Marzena Bujanowicz.

             

            Gorąco zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego pełnego wrażeń dnia ! Już teraz nie możemy się doczekać kolejnego wspólnego wyjazdu!

          • Rowerowa Stolica Polski.

          • Drodzy Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele,

            serdecznie zapraszamy całą społeczność do udziału w ogólnopolskiej rywalizacji Rowerowa Stolica Polski i wspólnego kręcenia kilometrów dla miasta Skierniewice! ... więcej ...

          • Niewielki, ale śliczny TEATRZYK EKOLOGICZNY

          • Uczniowie klasy pierwszej i drugiej przygotowali wyjątkowy Teatrzyk Ekologiczny, który z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali społeczności naszej szkoły. Część artystyczna składała się z dwóch humorystycznych i jednocześnie pouczających scenek: „Mali Ekolodzy” oraz „Minionki ratują Ziemię”.

            Podczas przedstawienia uczniowie przypomnieli, dlaczego ochrona naszej planety jest tak ważna oraz jakie codzienne działania pomagają dbać o środowisko naturalne. Wszyscy dowiedzieli się, że nawet najmniejsze gesty — segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i energii czy troska o rośliny i zwierzęta — mają ogromne znaczenie dla przyszłości Ziemi. Mali artyści zachęcali również do odpowiedzialnego korzystania z zasobów przyrody i budowania nawyków sprzyjających czystemu i zdrowemu środowisku.

            Nie zabrakło także piosenek o tematyce ekologicznej, które zaprezentował chór szkolny pod opieką pani Anny Jędrzejewskiej. Występ wzbogacił całe wydarzenie i wprowadził radosną atmosferę.

            Przedstawienie przygotowane przez klasy I i II, mimo że poruszało bardzo ważne kwestie, było pełne humoru, energii i dziecięcej spontaniczności. Najmłodsi uczniowie zanim wystąpili na scenie, gruntownie poznali różne zagadnienia z zakresu ekologii podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez ich wychowawczynie — Annę Kobus i Mariannę Truszkowską. Dzięki temu młodzi ekolodzy mogli nie tylko świetnie odegrać swoje role, ale także przekazać cenną lekcję wszystkim uczestnikom wydarzenia.

            Uczniowie klasy pierwszej i drugiej przygotowali wyjątkowy Teatrzyk Ekologiczny, który z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali społeczności naszej szkoły. Część artystyczna składała się z dwóch humorystycznych i jednocześnie pouczających scenek: „Mali Ekolodzy” oraz „Minionki ratują Ziemię”.

            Podczas przedstawienia uczniowie przypomnieli, dlaczego ochrona naszej planety jest tak ważna oraz jakie codzienne działania pomagają dbać o środowisko naturalne. Wszyscy dowiedzieli się, że nawet najmniejsze gesty — segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i energii czy troska o rośliny i zwierzęta — mają ogromne znaczenie dla przyszłości Ziemi. Mali artyści zachęcali również do odpowiedzialnego korzystania z zasobów przyrody i budowania nawyków sprzyjających czystemu i zdrowemu środowisku.

            Nie zabrakło także piosenek o tematyce ekologicznej, które zaprezentował chór szkolny pod opieką pani Anny Jędrzejewskiej. Występ wzbogacił całe wydarzenie i wprowadził radosną atmosferę.

            Przedstawienie przygotowane przez klasy I i II, mimo że poruszało bardzo ważne kwestie, było pełne humoru, energii i dziecięcej spontaniczności. Najmłodsi uczniowie zanim wystąpili na scenie, gruntownie poznali różne zagadnienia z zakresu ekologii podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez ich wychowawczynie — Annę Kobus i Mariannę Truszkowską. Dzięki temu młodzi ekolodzy mogli nie tylko świetnie odegrać swoje role, ale także przekazać cenną lekcję wszystkim uczestnikom wydarzenia.

            Uczniowie klasy pierwszej i drugiej przygotowali wyjątkowy Teatrzyk Ekologiczny, który z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali społeczności naszej szkoły. Część artystyczna składała się z dwóch humorystycznych i jednocześnie pouczających scenek: „Mali Ekolodzy” oraz „Minionki ratują Ziemię”.

            Podczas przedstawienia uczniowie przypomnieli, dlaczego ochrona naszej planety jest tak ważna oraz jakie codzienne działania pomagają dbać o środowisko naturalne. Wszyscy dowiedzieli się, że nawet najmniejsze gesty — segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i energii czy troska o rośliny i zwierzęta — mają ogromne znaczenie dla przyszłości Ziemi. Mali artyści zachęcali również do odpowiedzialnego korzystania z zasobów przyrody i budowania nawyków sprzyjających czystemu i zdrowemu środowisku.

            Nie zabrakło także piosenek o tematyce ekologicznej, które zaprezentował chór szkolny pod opieką pani Anny Jędrzejewskiej. Występ wzbogacił całe wydarzenie i wprowadził radosną atmosferę.

            Przedstawienie przygotowane przez klasy I i II, mimo że poruszało bardzo ważne kwestie, było pełne humoru, energii i dziecięcej spontaniczności. Najmłodsi uczniowie zanim wystąpili na scenie, gruntownie poznali różne zagadnienia z zakresu ekologii podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez ich wychowawczynie — Annę Kobus i Mariannę Truszkowską. Dzięki temu młodzi ekolodzy mogli nie tylko świetnie odegrać swoje role, ale także przekazać cenną lekcję wszystkim uczestnikom wydarzenia.

          • Warsztaty Rodzinne

          • Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klasy III Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Trzciannie na wyjątkowe wydarzenie pod hasłem „Naturalnie razem – rodzinne warsztaty kosmetyczne DIY”.

            Podczas wspólnego spotkania dzieci wraz z rodzicami będą miały okazję własnoręcznie wykonać naturalne kosmetyki, poznać właściwości wybranych składników pochodzenia naturalnego oraz spędzić czas w twórczej i radosnej atmosferze. Warsztaty będą doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, współpracy oraz budowania relacji poprzez wspólne działania.

            Wydarzenie ma również walory edukacyjne – uczestnicy dowiedzą się, jak w prosty i bezpieczny sposób można przygotować naturalne produkty pielęgnacyjne oraz jak ważna jest troska o zdrowie i środowisko naturalne.

            Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnych warsztatach i spędzenia miłego czasu razem z dziećmi.

            Zaprasza      Dorota Remiszewska

          • Eliminacji XLV Małego Konkursu Recytatorskiego.

          • Gmina Nowy Kawęczyn była gospodarzem gminnych eliminacji XLV Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Konkurs został przygotowany przez Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Trzciannie we współpracy z Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Kawęczynie ... więcej ...

          • I Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

          • 7 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Strzybodze. Młodzi wykonawcy prezentowali swoje umiejętności wokalne w różnych kategoriach wiekowych, mierząc się z repertuarem o tematyce patriotycznej... więcej...

          • Teatr kamishibai kl.3

          • Uczniowie klasy III podczas zajęć kreatywnych poznawali niezwykłą formę opowiadania historii – teatr kamishibai. Dzieci wcielały się w rolę narratorów, prezentując opowieści przy wykorzystaniu ilustracji umieszczanych w drewnianej skrzynce teatralnej ... więcej ...

          • Przyrodnicze doświadczenia w klasie III.

          • Uczniowie klasy III Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Trzciannie w ramach zajęć przyrodniczych prowadzili klasową hodowlę fasoli. Przez ponad miesiąc dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały rozwój roślin – od momentu posadzenia nasion aż do pojawienia się łodyg, liści i kolejnych etapów wzrostu ... więcej ...

          • Strażacy u przedszkolaków!

          • 4 maja, w Dniu Strażaka, nasze przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Kamion wraz z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy rodziców Basi, którzy aktywnie działają w jednostce OSP Kamion... więcej...

          • "Segregujesz Świat Ratujesz"

          • Uczennicenaszej szkoły Marcelina Kaczor, Helena Kubisztal, Kornelia Gędekoraz Zofia Starenda wzięły udział w powiatowym konkursie plastycznym pt.„Segregujesz – świat ratujesz”... więcej...

          • Turniej Wiedzy Przyrodniczej

          • Kornelia Kozerska, Aleksandra Kmieć z klasy VI oraz Anastazja Kozerska z klasy VIII reprezentowały naszą szkołę podczas drugiego etapu Turnieju Wiedzy Przyrodniczej, organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody w Skierniewicach... więcej...

          • Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" z wizytą w bibliotece szkolnej

          • 7 maja 2026 roku  przedszkolaki z grupy 3-4-latków odwiedziły bibliotekę szkolną. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu pełnym regałów i literackich skarbów.

            Podczas spotkania bibliotekarz opowiedział o swojej codziennej pracy oraz wyjaśnił, jak funkcjonuje biblioteka i co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem. Dzieci z dużym skupieniem wysłuchały kilku opowiadań, które przeniosły je w świat wyobraźni.

            Wielką radość sprawił maluchom konkurs na zagadkę – dzieci wykazały się ogromną wiedzą i bystrością! Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak mógł samodzielnie pooglądać te książeczki, które najbardziej przyciągnęły jego uwagę.

            To było bardzo radosne i inspirujące spotkanie. Mamy nadzieję, że rozbudzona ciekawość sprawi, że przedszkolaki będą z wielką radością i entuzjazmem sięgać po kolejne książki.

             

            M.Kubisztal

          • Zbiórka karmy dla zwierząt!

          • Po raz kolejny w naszej szkole ruszyła zbiórka karmy dla zwierząt, by i tym razem wesprzeć Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Skierniewicach. Liczymy znów na Wasze wsparcie. Akcja trwa do 20.05.2026

          • Dzień świadomości autyzmu

          • Dniu 16 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Głównym punktem tegorocznych obchodów był  apel, podczas którego uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję zgłębić wiedzę na temat tego, jak osoby w spektrum autyzmu postrzegają świat... więcej...

          • Dzień matematyki

          • W naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Matematyki, który w tym roku przybrał wyjątkowo kreatywną formę. Podczas lekcji matematyki uczniowie nie tylko rozwiązywali zadania, ale przede wszystkim grali w planszówki oraz gry stworzone samodzielnie... więcej...

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Trzciannie
        • sptrzcianna@sptak.pl ; sekretariat@sptak.pl
        • 046 831 42 91
        • Szkoła Podstawowa w Trzciannie, 96-115 Nowy Kawęczyn, woj. łódzkie
          Trzcianna 14
          Poland
      • Logowanie