• Grudniowe zajęcia IIIa

• Uczniowie klasy IIIa bardzo pracowicie spędzili grudniowy czas.
          Nikt jednak nie narzekał na natłok obowiązków ! Wszyscy sumiennie i z wielkim zaangażowaniem wykonywali powierzone prace. Zaczęliśmy od zmiany klasowej dekoracji z jesiennej na świąteczno - zimową. Kiedy nasze gazetki i parapety ozdobiliśmy naszymi pracami od razu zapanowała wśród nas świąteczna atmosfera.

Ubraliśmy nasze choineczki, na których oprócz światełek i bombek zawisły upieczone pierniczki z naszymi imionami. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, pisaliśmy listy do Mikołaja oraz świąteczne życzenia dla naszych bliskich, rozmawialiśmy o polskich tradycjach świątecznych i tych obchodzonych w innych krajach. Czytaliśmy i słuchaliśmy baśni i opowiadań o tematyce świątecznej. Najbardziej podobało nam się opowiadanie o Komiłaju, który był bratem św. Mikołaja i nie lubił świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowaliśmy wigilię klasową z opłatkiem, życzeniami, kolędami i pysznymi, świątecznie ozdobionymi piernikami i babeczkami. Nasza Pani była bardzo wzruszona kiedy dostała od nas wielkie pudło z ... laurkami pełnymi świątecznych życzeń!  Powiedziała, że to dla niej najmilszy prezent  świąteczny!   (XII 2018r.) A. Kobus