W związku z wpływającymi wnioskami o umożliwienie dzieciom nauki stacjonarnej na terenie szkoły, po konsultacjach z Organem prowadzącym, Kuratorium Oświaty oraz zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu informuję, że nie ma możliwości powrotu uczniów klas IV -VIII do nauki stacjonarnej. Na konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki zapowiedział zmianę przepisu, który dopuszcza w trudnych przypadkach zorganizowanie nauki zdalnej w szkole. Więcej szczegółów pod linkiem: https://youtu.be/hUoJWfE9syM
Nam wszystkim zależy na tym, by dzieci mogły spełniać obowiązek nauki w szkole, ale priorytetem jest zapewnienie im bezpieczeństwa oraz postępowanie zgodne z obowiązującymi obecnie wytycznymi. Jeżeli nastąpią jakiekolwiek zmiany w tej kwestii, szkoła natychmiast podejmie działania zgodne z przepisami, aby wszystkie dzieci wróciły do nauki stacjonarnej.
Dyrektor szkoły
Monika Madej