- Biwak 6-klasistów ' VI 2013
- Dzień Matki 'V 2013
- Święto Konstytucji 3 maja
- Spotkanie z pisarzem Marcinem Brykczyńskim-maj2013
- Dzień Ziemi kwie2013
- Miasteczko ruchu drogowego 2013
- Wycieczka do kopalni soli IV 2013
- Konkursy i sprawdziany 2013
- Dzień Kobiet 2013
- Dzień Patrona 2013
- Zabawa choinkowa 2013
- Dzień Babci i Dziadka 2013
- LOP zaprzysiężenie nowych członków sty 2013
- Radosny Uśmiech – Radosna Przyszłość” 2012/13
- Szkolny mistrz ortografii 2013
- Jasełka 2012
- Mikołajki w przedszkolu 2012
- Andrzejki 2012
- Konkurs Savoir vivre 2012
- Wycieczka do Łodzi XI 2012
- Odblaskowe pierwszaki 2012
- Święto Niepodległości 2012
- Święto Edukacji 2012
- Nasz Szkoła na Święcie Kwiatów..... 2012
Święto Konstytucji 3 maja
W dniu 30 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowała nauczycielka historii mgr Marianna Bilska, a oprawę muzyczną mgr Dorota Tuchowska wraz z chórem. Była to niezwykła lekcja historii.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i od odśpiewania hymnu Mazurka Dąbrowskiego. Narratorami były uczennice klasy VI Aleksandra Pejska i Karolina Zdun, które zaprezentowały rys historyczny uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz jej postanowienia. Uczennice klasy VI Julia Czajka, Patrycja Kamińska i Andżelika Mydłowska wcieliły się w naszych sąsiadów: Rosję, Prusy i Austrię, autorów rozbiorów I Rzeczypospolitej.
W dalszej części akademii pojawił się ostatni król Polska – Stanisław August Poniatowski, w którego rolę wcielił się uczeń klasy VI Rafał Kaźmierczak. Król udzielił wywiadu trzem dziennikarzom i odpowiadając na pytania odsłonił kulisy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej postanowienia służące naprawie państwa polskiego.
Uczniowie recytowali wiersze Tadeusza Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, „Trzeci maja, dniu nam święty”, Wisławy Szymborskiej„Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, „Trzeci maj”. Akademię uświetnił chór szkolny śpiewając pieśni „I zbudujemy dom”, „Polonez 3 Maja”, „Kocham Cię Polsko” i „Ojczyzna”.
Na zakończenie uroczystości nauczycielka historii, krótko podsumowała rys historyczny dotyczący uchwalenia pierwszej konstytucji państwa polskiego.Stało się to podczas obrad Sejmu Wielkiego, 3-go maja 1791r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Była to druga po amerykańskiej konstytucja na świecie a pierwsza w Europie. Konstytucja znosiła liberum veto i wolną elekcję. Tron w Polsce miał stać się dziedziczny, a uchwały sejmowe miały zapadać większością głosów. Posłowie nie mogli już odtąd zrywać sejmów. Utworzono rząd zwany Strażą Praw i nadano mu duży zakres władzy. Wszystkie miasta uznano za wolne, a mieszczanie otrzymali nowe prawa. Chłopów objęto opieką rządu. Konstytucja 3 Maja była dowodem na to, że Polska weszła na drogę postępu i reform, a Polacy sami znaleźli siły do wydobycia kraju z upadku. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności. Pomimo tak wielkich starań ze strony polskich patriotów w 1793 r. doszło do drugiego rozbioru Polski, a w 1795 r. do trzeciego rozbioru. Prusy, Austria i Rosja podzieliły nasz kraj między siebie i Rzeczpospolita zniknęła z map Europy na 123 lata.