• Lekcja o jesieni

• Jesienna Lekcja w klasie “0”

"Złota Polska Jesień" – sprawia wiele radości małym i dużym dzieciom.  Malownicze jesienne krajobrazy zachęcają do spacerów i wycieczek. Starsze przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Trzciannie chętnie wychodzą na spacery i wycieczki pod czujnym okiem swej wychowawczyni p. Lucyny Siwińskiej. W czasie takich wypraw dzieci obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie, podziwiają przebogatą paletę jesiennych barw. Chętnie gromadzą szyszki, żołędzie, kasztany i kolorowee liście, które później wykoprzystują do zabaw w czasie zajęć.

Z liści dzieci wykonały piękne bukiety dla mam, a szyszki i żołędzie stanowią świetny materiał do przeliczania i układania rytmów.  Jednak najwięcej radości sprawiły dziecom zajęcia teatralne pt. "W krainie Pani Jesieni" – zdjęcia powyżej. Jesienny wiatr (Kamil) – przygotował z liści mieszkanie dla jeża (Dawid). Kolorowe kostiumy Jesieni na barwnym kobiercu z liści klonu prezentowały małe modelki. A wszystko zaczęło się od wiersza "Jesienne liście" B. Formy.