• Nasze akcje

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE !

Akcja prowadzona jest w naszej szkole już kolejny raz.  Zbieramy każdego rodzaju plastikowe nakrętki, korki z: butelek po wodzie, sokach, napojach gazowanych, nakrętki z produktów kosmetycznych (kremy, pudry, zatyczki od dezodorantów) oraz produktów chemicznych (płynów do płukania, prania, płynów do zmywania naczyń). Pełne worki przekazujemy opiekunowi Samorządu szkolnego - pani Dorocie Tuchowskiej.

Każda nakrętka jest bardzo cenna, tak cenna jak dla osoby niepełnosprawnej, chorej  wózek inwalidzki lub pompa insulinowa !. Jedna nakrętka może zdecydować o szczęściu i radości osoby, która potrzebuje pomocy!  Pomagajmy razem !

=============================================================

ZBIÓRKA BATERII

Od września wznowiliśmy w szkole akcję  zbierania zużytych baterii !!

Zbierając zyżyte i nikomu już nie potrzebne bateria  przyczynimy się do ochrony środowiska. Zużyte baterie należy wrzucać do odpowiednio oznaczonego   pudełka, które stoi na szkolnym korytarzu.  Akcję prowadzi opiekun szkolnego koła LOP - pani Teresa Gontarek.

=================================================================

AKCJA GÓRA GROSZA

Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie!

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z Samorządem Szkolnym włączają się w ogólnopolską akcję „GÓRA GROSZA”. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych. Dla szkoły, która zdobędzie najwięcej WIELKA NAGRODA!  Grosz do grosza a ...... góra sama urośnie!  Zbieraj z nami !

=========================================================================

Program "Szkoła bez przemocy"

Program Społeczny "Szkoła bez przemocy" jest inicjatywą dzienników regionalnych i Fundacji Orange. Patronat nad nim objął prezydent Bronisław Komorowski. Celem projektu jest przeciwdziałanie agresji w szkołach poprzez zwiększenie świadomości i zmianę postaw wobec przemocy. W Programie nasza szkoła uczestniczy od początku jego istnienia tj. od 2006r.

=================================================================================

"Owoce w szkole"

Europejski program „Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

==================================================================

"Radosny uśmiech. Radosna przyszłość "

- program na temat higieny jamy ustnej dla kl. I - opracowany przez COLGATE.

Cel główny Programu to zmniejszenie występowania próchnicy zębów u dzieci.

Więcej o programie w zakładce "Życie szkoły".

=====================================================================

"Mleko w szkole"

- Europejski Program Dopłat Spożycia Mleka w Szkołach. Powołana w 2000 roku Fundacja "Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia" popularyzuje picie świeżego mleka wśród dzieci.

==============================================================

Akcja charytatywna "Pola nadziei"